Kópia – 131003_KOCR_promobus.RWTV

 

Bratislava privíta už v piatok v poradí tretí Bratislavský Oktoberfest, ktorý bude sprevádzaný tradičným Farm Festom. Súčasťou sobotného programu bude aj slávnostné zahájenie tretieho ročníka podujatia Biela noc. Milovníkov dobrôt z jabĺk poteší Jablkové hodovanie na každom kroku. Ponuku podujatí oživí aj Veľký tanečný večer a Pezinské viechy.

 

„Jedným z tradičných produktov bratislavského regiónu je aj pivo. Práve pre množstvo malých lokálnych pivovarov prúdia do regiónu húfy mladých návštevníkov. Pivo však v mestách nie je novinkou, pretože varenie piva bolo už v stredoveku jednou z mestských výsad. A práve túto tradíciu, tradíciu varenia kvalitného piva, predstavíme už tento víkend na Fajnorovom nábreží počas tretieho Bratislavského Októberfestu,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

 

Bratislavský Októberfest 2017 je slávnosťou malých remeselných pivovarov, ktorá sa bude konať v piatok a v sobotu 6.-7.októbra od 12:00h do 22:00h na Fajnorovom nábreží a Gondovej ulici v Bratislave a bude prezentovať to najlepšie z pivovarníctva, čo v bratislavskom regióne máme. Spolu bude vystavovať a predávať svoje pivá viac ako 17 domácich a hosťujúcich malých pivovarov zo Slovenska, Moravy a Bavorska.                       Súčasťou podujatia bude aj bohatá gastronómia. Na Župnej zabíjačke bude ponuka tradičných mäsových výrobkov bratislavského regiónu a pochutín, ktoré sa k pivu hodia najlepšie. Podujatie spestrí bohatý hudobný program v znamení indie, punku a rocku.

Bratislavský Októberfest 2017 bude ako aj minulý rok v sobotu večer aj štartom umeleckého projektu Biela noc. Najväčší a najnavštevovanejší medzinárodný festival súčasného umenia, ktorý sa stal neodeliteľnou súčasťou hlavného mesta prinesie po tretí raz do bratislavských ulíc prezentácie súčasného audiovizuálneho umenia už túto sobotu. Ponúkne návštevníkom netradičnú umeleckú prechádzku nočným mestom plnú zážitkov a nových vnemov. Aj tento rok ozvláštnia ulice Bratislavy, ale aj budovy, nádvoria, parky, stanice, mosty, nábrežia, plavárne, parkoviská ako aj ďalšie zaujímavé a menej známe priestory rôzne svetelné konštelácie, ktoré prinesie už tento víkend vizuálny festival súčasného umenia Biela noc 2017. Vizuálne atraktívne inštalácie, digitálne umenie, mapping, performance, koncerty a tanec, to všetko bude prístupné od 19:00h do 2h ráno. Najnovšie trendy v rozličných umeleckých disciplínach ponúkne festivalová trasa s vyše sedemdesiatimi umeleckými projektmi v širšom centre mesta. KOCR Turizmus regiónu Bratislava je partnerom podujatia Biela noc aj tento rok.

 

Jablkové hodovanie je podujatie venované jablkám a všetkým dobrotám z nich vyrobených. Šťavy, mušt, koláče, netradičné polievky a množstvo iných špecialít budete môcť ochutnať v sobotu 7. októbra od 11:00h v bratislavských mestských častiach: Vajnory, Rača, Petržalka, Devínska Nová Ves a Nové Mesto – Fresh Market ako aj v Modre, Pezinku, Limbachu, Senci, Svätom Jure, Jablonovom, Blatnom a v Dunajskej Lužnej. KOCR Turizmus Regiónu Bratislava nájdete v stánku na podujatí v Dunajskej Lužnej. Toto gastronomické podujatie je súčasťou Župnej jesene.

Veľký tanečný večer roztancuje bratislavskú Starú tržnicu v piatok a v sobotu medzi 19:00 až 22:00hod.

Pezinské Viechy ponúknu v októbri od stredy do soboty kvalitné vína či mušty od lokálnych predajcov a výrobcov.

Viac informácií o aktuálnych podujatiach nájdete na www.gob.sk