Kópia – 131003_KOCR_promobus.RWTV

 

Ružinovský folklórny festival, Boj o Bratislavu, Príbeh o mŕtvej neveste na hrade Červený Kameň, 1. Záhorácka ľudová zábava, Rozprávková jeseň v DK Zrkadlový háj. Posledný októbrový víkend v bratislavskom regióne bude v znamení divadla a pestrých zážitkov!

„Posledný októbrový víkend je pre mnohých spojený aj so školskými prázdninami, ktoré budú už budúci pondelok a utorok. Ponuka Bratislavského regiónu je bohatá aj pre prázdninujúcich aj pre tých, ktorí sú ich dozorom. Box, víno, ale aj rozprávky prinesie pred-dušičkový víkend,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Posledný októbrový víkend v bratislavskom regióne odštartuje v sobotu „Ružinovský folklórny festival“. V úvode sa predstavia detské folklórne súbory Kremienok  a Trávniček. Na pódiu sa objaví Folklórny súbor Studienka či Folklórny súbor Karpaty.  Sprievodné podujatie začne o 16:00 prednáškou o móde a po nej nasleduje tanečný kurz Tancuj tancuj vykrúcaj. Nebude chýbať kurz ľudových tancov, ochutnávka domácich špecialít, degustácia  vín a i remeselné výrobky.

Festival pre deti „Rozprávková jeseň“ predstaví v DK Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke počas 27. – 29. októbra šesť predstavení, ktoré budú nielen zabávať, ale aj interaktívnou formou vzdelávať a rozvíjať ich kreativitu a logické myslenie.

V sobotu 28. októbra sa uskutoční „Boj o Bratislavu“ v znamení amatérskych profi zápasov v boxe, thajskom boxe a K1. Začiatok hlavných zápasov je o 17:00. Počas večera sa predstavia vzdušný akrobati z Aerial Silk Dance. To všetko len v Engerau aréne v Petržalke!

Červený Kameň ožije v sobotu  príbehom o mŕtvej neveste. Dynamický dej  je umocnený vo viacerých častiach hradných interiérov. Predstavenie je možné navštíviť od 10. 00 do 17.00.

Folklór na 1. Záhoráckej ľudovej zábave v sobotu ovládne Malacky! Na prvom ročníku vystúpi Záhorienka, Malačané či folklórny súbor Zóhran. Tradičné gastronomické pochúťky od lokálnych predajcov sú samozrejmosťou.

 

Viac informácií o aktuálnych podujatiach nájdete na www.gob.sk