Kópia – 131003_KOCR_promobus.RWTV

 

Deň modranských pivníc, výstava Club Show, Vyjadri sa bez rozprávania, poznávací výlet Do prírody i za históriou, Národný beh Devín, Medzinárodná výstava z lego kociek, či Záhrady v Abelande. Radosť z voľných dní si užijú deti i dospelí.

 

„Aj vďaka takým podujatiam, aké nás čakajú tento víkend majú obyvatelia a návštevníci bratislavského regiónu možnosť spoznať jeho tradície a históriu. Podujatia tohto víkendu sú určené aj tým, ktorí chcú stráviť voľný čas na vzduchu, objavovať zaujímavosti a atraktivity regiónu a a dobiť batérie,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Medzinárodná výstava z lego kociek začína od 14 apríla. Túto netradičnú expozíciu môžete prísť navštíviť do domu nábytku OC Styla až do polovice júla. Na výstave budú k nahliadnutiu sochy známych osobností  zo sveta športu, kultúry, filmu a rozprávok vytvorené v skutočnej veľkosti!

Deň modranských pivníc, podujatie s tradičnou malokarpatskou architektúrou a bohatou vinohradníckou kultúrou sa uskutoční už túto sobotu 14.apríla. Po celom meste bude otvorených až 44 vinárstiev od 13:00 do 22:00hodiny. Deň modranských pivníc sa vyznačuje i regionálnou gastronómiou a neopakovateľnou atmosférou!

Sobota na Záhorí bude patriť štvornohým miláčikom!  V sobotu 14.apríla sa v Stupave uskutoční výstava Club Show, ktorá sa ponesie v znamení plemena bull terier  a miniature bull terier. Podujatie sa uskutoční v športovej hale Sportpark.

Záhrady v Abelande ponúknu v rovnaký deň naozaj pestrý program!  Ukážeme si triky v pestovaní priesad, ako pestovať bez rýľovania, hnojenia, či zalievania. Podelíme sa o množstvo užitočných rád. Začneme o 10:00 a skončíme o 17:00.

V Senci sa  v sobotu uskutoční workshop s názvom Vyjadri sa bez rozprávania. Návštevníci sa pozrú na pohyb očami umelca, naučia sa stotožniť sa s vlastným telom v pohybe a nebude chýbať ani podnetná diskusia. Toto všetko a oveľa viac sa uskutoční 14. apríla v BSP hale v Senci od 12:00.

Jar je v plnom prúde. Vyberte sa na výlet po bratislavskom regióne! Na celodenný  peší poznávací výlet s názvom Do prírody i za históriou sa môžete taktiež v sobotu. Spolu navštívime Kláštor Paulínov, baziliku, kalváriu, svätý prameň, bridlicový lom, zrúcaninu hradu Pajštún, a nazrieme aj do zámockého parku a farského kostola v Stupave.

71. ročník Národného behu Devín – Bratislava je bežecká udalosť roka, ktorej sa zúčastňujú všetky vekové kategórie. Najstaršie atletické podujatie na Slovensku odštartuje v nedeľu o 10:00 spod hradu Devín a povedie 11 km dlhou traťou až do centra Bratislavy.

Viac informácií o aktuálnych podujatiach nájdete na www.gob.sk