DOB2017

 

Vážení návštevníci a záujemcovia o naše otvorené búdy!

 

Opäť tú máme leto a to je obdobie, kedy sa začína príprava najväčšej aktivity OZ Vínna cesta Záhorie, ktorou sú už dnes tradičné otvorené búdy. Tešíme sa opäť na stretnutie s Vami a radi by sme Vám aj touto cestou poskytli informácie čo nového môžete očakávať a na čo sa môžeme spoločne v tomto roku tešiť.

Termín, po zbere úrody hrozna, zostáva zachovaný a stretneme sa v sobotu 27.  10. 2018. V minulom roku sme rozšírili teritórium o Prietržské búdy, ktoré budú otvorené aj v tomto roku. Predpokladáme, že Vám opäť ponúkneme vyšší počet búd a tým budeme môcť uspokojiť viac záujemcov, lebo stále zachovávame náš pôvodný zámer, aby počet návštevníkov bol maximálne 35 na jednu otvorenú prevádzku.

Zásadná zmena nastane v zabezpečení prepravy, ktorá bude zmenená z okružnej na kyvadlovú. Centrálne nástupište bude pri Vinárni Pri hájku, odkiaľ budú jazdiť jednotlivé vozidlá na všetky smery podľa obdržanej mapky (ktorú v predstihu uverejníme aj na internetovej stránke nášho združenia) do jednotlivých lokalít a späť ku Vinárni. Ráno od 9.00 hod do 11.00 hod budú tieto vozidlá jazdiť aj od Vínotéky u františkánov, ktorá samozrejme podľa potreby bude spojená dopravou s centrálnym nástupišťom počas celého dňa. Do Prietržky, z kapacitných dôvodov,  bude zabezpečená kyvadlová doprava autobusmi ku kapličke sv. Urbana v Prietržských vinohradoch, ktorý bude odchádzať vždy o celej hodine a polhodine z obidvoch koncových bodov. Týmto chceme zamedziť tomu, že na niektorých zástavkách sa vozidlo neobjavilo aj viac ako hodinu, lebo prevážalo návštevníkov podľa ich požiadaviek. Jednotlivými lokalitami sa bude chodiť už len pešo.

V tomto roku sme si dovolili upraviť aj vstupné na 25,- €, pričom zvyšujeme počet nákupných kupónov na víno z dvoch na tri, čo v konečnom dôsledku predstavuje zníženie ceny vstupenky. Veríme, že kupóny v plnom rozsahu využijete a preto posilňujeme aj službu zvozu zakúpených kartónov vín, ktorá sa nám veľmi osvedčila, tak aby ste si už večer po dvadsiatej hodine mohli Vaše zakúpené vzorky vyzdvihovať vo Vínotéke u františkánov.

 

Aj tento rok vstupenky vypredané!!!

 

mapaA4.cdrnet.jpg1

mapa2018