Kópia – 131003_KOCR_promobus.RWTV

 

Tento víkend tu máme Festival slobody, Ples strašidielok, Prehliadka modranského cintorína, Staromestské Martinské hody, Cestovateľský festival Cestou necestou, Tanečný dom so Skaličanom, Po stopách Huncokárov, Sladká sobota na zámku, Chute Malých Karpát, Máša a Medveď na ľade, Lektorský výklad k výstave Z kruhu von, Čarovný Svätý Jur a Slávnostné otvorenie bunkra nad Klepáčom.

 „I počas chladnejšieho novembrového počasia sa obyvatelia a návštevníci regiónu môžu tešiť na víkend plný podujatí pre malých i veľkých,“  povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

 

Od 5. do 10. novembra sa koná Festival Slobody, ktorý nám pripomína obdobie neslobody na Slovensku. Počas programu plného filmov, výstav, divadelných prestavení a diskusií sa dozviete o udalostiach roku 1968.

Príďte sa s deťmi zabaviť na Ples strašidielok, kde Vás čaká strašidelný program, súťaž o najstrašidelnejšiu masku, či najkrajšie vyrezanú tekvicu. Deti môžu zažiť i kúsok odvahy v strašidelnom hrade, kde budú plniť úlohy a hádanky. Podujatie sa koná zajtra o 17:00 v Spoločenskom dome Prievoz.

Zažite neopakovateľnú atmosféru Modranského cintorína. Ilustrátor knižky Africký zápisnik, Guliverove cesty, vynálezca Vinei, grécky Boh vína Bacchus, pobočník M.R. Štefánika, autor Martinskej deklarácie, Ľudovít Štúr. I o nich sa môžete dozvedieť viac na nočnej lampášovej prehliadke v piatok o 18:00.

Sviatok svätého Martina, patróna Bratislavskej arcidiecézy si pripomenieme od piatka do nedele na Staromestských Martinských hodoch. Počas týchto dní si bohatý program užijú dospelí i deti.

Najväčší cestovateľský festival Cestou necestou sa uskutoční od piatka do nedele v DK Ružinov. Čaká Vás 37 inšpirujúcich prezentácií, pri ktorých sa dozviete o 37 zaujímavých príbehoch a krajinách.

Zatancujte si a naučte sa niečo nové v Tanečnom dome so Skaličanom, ktorý sa koná v piatok o 19:30 v Orlovni, v Skalici. Naučíte sa čupkaný tanec z Mokrého hája a ďupkanú z Vrboviec.

Ochutnajte sladké domáce cukrovinky a zákusky od šikovných gazdiniek. Ochutnať ich budete môcť v sobotu na zámku v Holíči od 9:00 do 13:00 hodiny.

Spoznajte chute Malých Karpát a vyberte sa na ochutnávku do 35 malokarpatských vinárstiev a 12 gastronomických prevádzok. Podujatie prebieha v Šenkviciach, Vinosadoch, Doľanoch, v Modre, Pezinku, Častej, Ružindole a Suchej nad Parnou. Okrem ochutnávky Vás určite poteší tvorba miestnych umelcov.

Vyberte sa na vychádzku do krásnej prírody a popri tom zistite kto boli Huncokári a čím sa živili. V sobotu o 12:40 v Modre na Zochovej chate sa bude konať prehliadka Po stopách Huncokárov.

Postavičky z obľúbenej detskej animovanej rozprávky si detičky budú môcť pozrieť v sobotu o 13:30 a o 17:00 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Máša a Medveď na ľade prevedú predstavenie, v ktorej okrem krasokorčuľovania zaznie skvelá hudba a vy si s deťmi odnesiete skvelý zážitok.

V nedeľu o 16:00 v Schaubmarovom mlyne v Pezinku máte možnosť dozvedieť sa niečo viac o slovenskej keramike od 50. rokov 20. storočia až po súčasnosť. Dozviete sa viac o hline, archaickom pôvode a o ateliérovej keramike.

Spoznajte zaujímavosti a záhady Svätého Jura a vyberte sa na čarovnú prehliadku. Prehliadka sa začína pred evanjelickým cintorínom v nedeľu o 15:00.

V nedeľu sa koná slávnostné otvorenie prvovojnového delostreleckého bunkru nad Mlynom Klepáč. Príďte sa pozrieť do malého, autentického múzea prvej svetovej vojny v originálnych dobových priestoroch.

Viac informácií o aktuálnych podujatiach nájdete na www.gob.sk