Kópia – 131003_KOCR_promobus.RWTV

 

Možnosti cestovania trochu inak predstaví Cestovateľský festival Cestou Necestou od piatka do nedele. V sobotu sa v obci Báhoň uskutoční 27.ročník Báhonskej výstavy vín a v Doľanoch XIII. ročník Malokarpatskej výstavy vín. V Pezinku sa bude vynášať Morena v Mlyne a úspešný festival Orbis Harmoniae privíta priaznivcov zdravého životného štýlu.

 

Krajská organizácia Bratislava Region Tourism predstavuje od včera do nedele 12.3. regionálnu ponuku na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu ITB Berlin, v Nemecku.

 „Účasť na medzinárodných veľtrhoch, akým je aj medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITB Berlín je pre prezentáciu regiónu nevyhnutná. Našim cieľom je motivovať zahraničných turistov, aby sa vydali spoznať krásy bratislavského regiónu. Vďaka svojim možnostiam je daný región stále vyhľadávanejším turistickým cieľom aj maďarských návštevníkov. Milovníci bohatej kultúry, jedinečnej gastronómie a vinárstva, prírody či relaxu, každý si tu príde na svoje. Treba sa prísť na vlastnej koži presvedčiť o bohatej ponuke s kvalitnými službami,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Cestovateľský festival Cestou Necestou prinesie do DK Ružinov v Bratislave viac ako 35 cestovateľských prezentácií na svojom už 9 cykle. Od piatka do nedele sa tak môžete prísť pozrieť na prezentácie krajín ako Mjanmarsko, Etiópia, Nepál, Pakistan, Bhután, Island, Patagónia, Omán, Japonsko, Kolumbia, Kirgizsko, Papua-Nová Guinea a mnoho ďalších.

V sobotu 11.3. si prídu milovníci dobrého vína na svoje. Čakajú na nich totiž dve výstavy vín. Od 14:00 do 22:00 sa v ZŠ Báhoň koná 27. ročník výstavy vín. V obci Doľany to bude od 15:00 XIII. Malokarpatská výstava vín.

18. ročník festivalu zdravia a harmonického životného štýlu Orbis Harmoniae pozýva priateľov alternatívneho životného štýlu v dňoch 11. a 12.3. do Pezinského kultúrneho centra. Opäť bude možné  vypočuť si bloky prednášok, zúčastniť sa workshopov zameraných na zlepšenie fyzického, duševného i duchovného zdravia ako aj navštíviť množstvo predajných stánkov ponúkajúcich knihy, čaje, bylinky, rôzne terapeutické pomôcky či prípravky, absolvovať stretnutie s rôznymi terapeutmi, vykladačmi, astrológom alebo si posedieť v čajovni a nasať príjemnú rodinnú atmosféru podujatia.

 

V Galérií insitného umenia v Pezinku budú v sobotu 11.3. od 9:00 pre deti pripravené tematické výtvarné dielne.

Viac informácií o aktuálnych podujatiach nájdete na www.gob.sk