Divadelna_horucka_2017

 

Záhorie – Už po desiaty krát sa uskutoční regionálny divadelný festival Senická divadelná horúčka.

 

Záhorácke divadlo a Mestské kultúrne stredisko Senica spoločne organizujú tento festival, ktorý prebieha každý rok na jeseň v senickom dome kultúry. Festival je zameraný na divadlá,
ktoré dávajú veľký autorský vklad do svojich inscenácií a pochádzajú, alebo sú blízke nášmu regiónu nielen geograficky, ale hlavne mentalitou.

Výtvarným motívom tohtoročného festivalového plagátu, ktorého autorom je známy senický výtvarník Milan Mikula je krásne usmažené vajce „volské oko“. Významovú interpretáciu tohto motívu nechávajú organizátori na divákov.

Tento rok už v pondelok 9.10. sa ako prvý predstaví divadelný spolok Ampulka z českého Trěbíča s absurdnou komédiou LÉTO S DÁMOU od poľského dramatika Slavomíra Mrožka.

Hra ukáže divákom, ako je možné nazerať na to, keď sa vám celý život niečo darí, alebo naopak nedarí. „Čo z toho je väčšie zlo? Ani z jedného nemáš radosť a nenapĺňa ťa,” dodáva režisér Michal Lukáč.

Druhým festivalovým predstavením, v sobotu 14.10. bude autorská hra Jozefa Jenča, HANS JAHN STOJACI BDIACI a divadla Kľud z Kladzian na samom východe našej republiky. Príbeh hry je komédiou o odhalení pamätníka pre dobrého nemeckého antifašistu Hansa Jahna, ktorý bojoval počas 2. Svetovej vojny proti svojim a čo sa stane, keď zabudneme.

Tretím divadelným bombónikom je výborná komédia slovenského autora Štefana Kršňáka S BROKOVNICOU NA MANŽELA. Medzibrodské kočovné divadlo pod vedením Jozefa Zázrivca a jeho úžasného hereckého kolektívu, s touto hrou ktorá pojednáva o strastiach manželského života, úspešne dobýva javiská na celom Slovensku a v Senici ich uvidíme vo
štvrtok 19. októbra.

O ďalších predstaveniach Senickej divadelnej horúčky 2017 Vás budeme priebežne informovať v novembri a decembri.

Všetky divadelné predstavenia sa konajú v Senickom dome kultúry o 19. – tej hodine vstupné je ľudové 3 eurá, lístky budú aj v predpredaji v Senickej informačnej kancelárie INFOSEN.

Aj tento rok sa môžu diváci tešiť na losovanie chutných bonusových darčekov, tentoraz od Senických a Skalických pekární.

SENICKÁ DIVADELNÁ HORÚČKA 2017 program:
pondelok 9.10. o 19.00 h. Divadlo Ampulka, Třebíč – Léto s dámou, 3 €
sobota 14.10. o 19.00 h. Divadlo Kľud, Kladzany – Hans Jahn stojaci, bdiaci, 3 €
štvrtok 19.10. o 19.h. Medzibrodské kočovné divadlo, – S brokovnicou na manžela, 3 €
štvrtok 9.11. o 19 h. Divadlo Bedřicha Kaňery, Břeclav – Normální debil, 3 €
pondelok 13.11. o 19 h. Divadlo Dominus, Močenok – Svadobné košele, 3 €
štvrtok 16.11. o 19 h. Divadlo Commedia, Poprad – Don Quijote a Sancho Panza, 4 €
štvrtok 30.11. o 19 h. Divadlo Svatopluk, Hodonín – Čarovný Bubínek (detské predst.), 0 €
štvrtok 30.11. o 19 h. Divadlo Svatopluk, Hodonín – Hřbitovní aktovky, 3 €
sobota 30.12. o 19 h. Záhorácke divadlo, Senica – Svatojánské drímoty, 4€