lenlogobig

 

Oslavy v Skalici sa predovšetkým vďaka svojej atmosfére každoročne tešia vysokej návštevnosti. Festival v dnešnej podobe predstavuje množstvo tradícií, hudby, tanca, výstav, športových podujatí a zábavy pre všetky vekové kategórie.
Počas troch dní je v domovskom meste známeho trdelníka cítiť atmosféru tradícií v podobe dobového jarmoku a príjemného programu. Tento rok sa na to všetko môžete tešiť od 21. do 23. septembra.

 
 

Obľúbené Skalické dni predstavia štedro poňatý hlavný program s mnohými umeleckými vystúpeniami a pripravený je aj bohatý sprievodný program. Čaká na vás ohňostroj, jarmok, sprístupnené pamiatky aj atrakcie pre deti a najmä nezabudnuteľné zážitky. Môžete sa tešiť na zdarma prístupné skalické pamiatky, Deň otvorených dverí Záhorského múzea či detský kútik a športovú zónu vo Františkánskej záhrade. Súčasťou Skalických dní bude tiež gastro zóna v priestoroch dopravného ihriska a tiež relax zóna, ktorá sa bude nachádzať v parku pred gymnáziom.

 

Skalické dni už tradične začínajú v piatok od 10:00. Počas celého dňa bude čo robiť, zažiť a vidieť. Môžete si pozrieť vystúpenie rockovej detskej skupiny Little Rockers a tanečnej skupiny Taxis. Oficiálne Skalicé dni otvorí primátor o 19:20. Záver dňa spestrí ohňostroj, ktorý mesto rozžiari o 20:45. Potom vystúpia skupiny Energia a King Shaolin.

 

Počas soboty Skalické dni prinesú širokú programovú ponuku a rôzne vystúpenia, v ktorých si každý návštevník nájde to svoje. Program bude prebiehať na štyroch scénach. Dopoludnie na Veľkej scéne bude patriť dychovým hudbám. Tradíciou Skalických dní je odovzdávanie kráľovských listín spojené s divadelným predstavením. Večer sa na Veľkej scéne predstavia viaceré hudobné skupiny a speváci, vrátane Ewy Farnej. Fun scéna vo Františkánskej záhrade bude patriť športovému projektu Wannado Sport zóna a neskôr modernej hudbe. Vystúpia tu aj Rytmus či Strapo. Ľudovú scénu vystrieda nová Talkšou scéna, kde sa počas troch dní vystrieda veľa zaujímavých hostí, ktorí budú rozprávať na rôzne témy a rozličných projektoch. Počas celého víkendu bude v Jezuitskom kostole prebiehať výstava vyšívaných kabeliek, retro hračiek a bábik.
 

Nedeľný deň už ráno ožíva jarmočnou atmosférou. Na Veľkej scéne program začína odovzdávaním dožinkových vencov. Hudobný zážitok určite zabezpečia hudobné skupiny, vrátane Freďákov, moravského Národopisného súboru Bítešan či Dušana Grúňa. Pred záverom programu bude pódium patriť skalickým mestským sprievodcom, čím sa ukončí letná turistická sezóna. Na úplný záver vystúpi Děda Mládek Illegal Band. Nedeľa bude patriť aj tým najmenším. Na Detskej scéne sa deti môžu tešiť aj na vystúpenie  baby bandu Fíha Tralala, Paliho a Paliho či Freďákov a tanečnej skupiny Taxis. S predstavením “Zajko Lajko” príde aj divadlo Žihadlo.

 

Spoznajte Záhorie a Skalicu i vy, ochutnajte gurmánske špeciality, zabavte sa na námestí, nechajte sa unášať atmosférou a najmä si dobre oddýchnite.
Skalické dni sa nesú v znamení tradícií spojených s modernými vystúpeniami, ktoré prinášajú návštevníkom kultúrne vyžitie, oddych a dobrú atmosféru. Za minulosť festivalu môžno považovať oslavy, ktoré sa v meste konali pri príležitosti povýšenia Skalice na slobodné kráľovské mesto spolu s veľkým remeselným jarmokom. Od tej doby sa veľa vecí postupne menilo, veľa pribudlo a dnes predstavuje podujatie časť histórie a tradícií v podobe jarmoku, historických programov, sprievodu a podujatí. Nenechajú si ich ujsť desiatky tisíc ľudí.

 
Zdroj: TIK Skalica