Kópia – 131003_KOCR_promobus.RWTV

 

Petržalský seniorfest, Veľký tanečný večer, prehliadka Hradu Devín, Dni zelá, DOD Pivovaru Stupavar, Bitka o Bratislavu, Bratislavské mineralogické dni, Bratislava City Race, Jablkové hodovanie, Kozy a víno. Záver tohto týždňa v znamení jesenných podujatí.

„Tento víkend prinesie do bratislavského regiónu tanec, ochutnávky jedál a nápojov, hudbu, šport a kultúru. Teda všetko čo návštevníka nášho regiónu môže potešiť a ukončí tak prvý októbrový týždeň s príjemným zážitkom. KOCR Bratislava Region Tourism tento víkend nájdete v Stupave na Dňoch zelá, na Jablkovom hodovaní a na 95. Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach,“  povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

 

Poznáte históriu Hradu Devín a mýty a legendy, ktoré sa k nemu viažu? Zajtra od 15:00 začína prehliadka pred Hradom Devín, kde sa dozviete viac o starých Slovanoch a taktiež spoznáte slovanské runové písmo.

Všetci milovníci jazzu a swingu sa môžu tešiť na Veľký tanečný večer už zajtra 5.10. od 19:30 v Starej Tržnici. Príďte sa vytancovať a zabaviť, pričom Vám do tanca zahrajú dva veľké orchestre.

Každý rok patrí prvý októbrový víkend kapuste. Preto si nenechajte ujsť jeden z najväčších festivalov na Záhorí a zúčastnite sa festivalu Dni zelá. Od piatku do nedele 7. októbra si môžete vychutnať miestne kulinárske špeciality, ale zúčastniť sa môžete i tradičného remeselného jarmoku či bohatého, nielen hudobného, programu. Farm Fest nájdete aj tento rok na Námestí Sv. Trojice v sobotu a v nedeľu od 12:00 do 20:00. Pripravená bude počas víkendu na námestí aj naša escape room- Tajomstvo vínnej pivnice.

Pri príležitosti Stupavských Dni Zelá otvorí v sobotu svoje brány Pivovar Stupavar, kde prebehnú prehliadky pivovaru a budete môcť ochutnať výborné pivá. Taktiež Vás čaká i hudobný program.

V rámci tohtoročnej Roadshow po Slovensku sa KOCR Bratislava Region Tourism vydá do posledného kraja Slovenska, do Košického kraja na 95. Medzinárodný maratón mieru. Ten sa bude konať v Košiciach 7. októbra. Nájdete nás prezentovať ponuku bratislavského regiónu v sobotu od 9:00 do 19:00 a v nedeľu od 8:00 do 15:00 na Námestí osloboditeľov pred Aupark Shopping Center v zóne EXPO.

V roku 1621 sa pred bránami Bratislavy spustilo obliehanie. V sobotu sa tohto obliehania môžete zúčastniť aj vy na kultúrno-historickom podujatí Bitka o Bratislavu v Sade Janke Kráľa. Celodenné podujatie obohatí dobový sprievod, streľba na námestí, manévre vojenských regimentov a rekonštrukcia historickej bitky.

Jablkové hodovanie je obľúbeným podujatím pre všetkých milovníkov tohto ovocia. Vo viacerých obciach a mestách regiónu môžete ochutnať tradičné i netradičné výrobky z jabĺk alebo samotné jablká a zúčastniť sa na sprievodnom programe. Jablkové hodovanie sa koná v sobotu od 10:00 do 20:00 v Modre, v Senci, v Limbachu, v Pezinku, vo Svätom Jure, v Dunajskej Lužnej, v Jablonove a v Bratislave. Stánok KOCR Bratislava Region Tourism nájdete na podujatí v stánku v Modre.

Milovníci syru a vína sa môžu zúčastniť podujatia Kozy a víno konajúce sa v nedeľu v Renesančnom dome vo Svätom Jure. Pripravená bude ochutnávka domácich kozích syrov a taktiež aj živé víno.

Minerály, fosílie, šperky z drahých kovov a ozdobných kameňov môžete nájsť na podujatí Bratislavské mineralogické dni, ktorý je jedným z najväčších výstavných podujatí v SR. Podujatie prebieha v sobotu od 9:00 do 17:00v Dome kultúry Ružinov.

Október je mesiac úcty k starším, preto je pre seniorov pripravený dvojtýždňový program plný koncertov, prednášok, súťaží a rôznych ďalších aktivít. Petržalský seniorfest sa koná od 1. do 14. októbra v kultúrnych zariadeniach Petržalky.

Viac informácií o aktuálnych podujatiach nájdete na www.gob.sk