Kópia – 131003_KOCR_promobus.RWTV

 

Oktoberfest Wywar, Hubertova jazda, Šikovné ruky slovenských ludzí, Bratislavské jazzové dni, Synthfest Slovakia, Deň otvorených ateliérov, Prvý Španielsky týždeň, Koncert bratislavského chlapčenského zboru, Turošina v Abelande, Jesenný piknik, Atrios Dračí kros, Po stopách horských ľudí. Užite si ďalší víkend v bratislavskom regióne.

 „Bratislava, Malé Karpaty, Záhorie a Podunajsko sú oblasti nášho regiónu, ktoré môžete tento víkend navštíviť a zúčastniť sa tak skvelých podujatí. Znova nás čaká množstvo zaujímavých podujatí, na ktorých sa zabavíte,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

 

Pri príležitosti Európskeho dňa darcovstva orgánov sa zajtra o 19:30 koná koncert bratislavského chlapčenského zboru. Koncert sa uskutoční v príjemnej atmosfére katedrály sv. Martina.

Až do nedele trvá v centre Bratislavy Španielsky týždeň. Každý deň môžete zažiť španielske umenie, hudbu, predstavenia, gastronómiu a workshopy, ktorými spoznáte kúsok zo španielskej kultúry.

Bratislavské jazzové dni už po 44. krát potešia skvelou hudbou a interpretmi. Od piatka do nedele v Inchebe vystúpia hudobníci ako Jamison Ross, Kennedy Administration, Stefano Bollani, či Peter Lipa Band.

Na letisku v Holíči sa v piatok a v sobotu koná Oktoberfest Wywar. Ochutnať môžete skvelé pivá a pritom sa zabaviť popri dobrej hudbe.

Všetci milovníci koní sú pozvaní na tradičnú Hubertovu jazdu, ktorá sa koná v sobotu v obci Kopčany, v Cisárskom a kráľovskom žrebčíne. Príďte sa pozrieť na lov líšky, či slávnostný súd.

Prvý celovečerný festival producentov slovenskej elektronickej syntezátorovej hudby sa uskutoční v sobotu v Ateliéri Babylon. Vypočujte si 29 slovenských hudobných kapiel a ich tvorbu od 80. rokov až po súčasnosť.

Tvorbu našich výtvarníkov z regiónu si môžete pozrieť vďaka podujatiu Deň otvorených ateliérov. Nazrieť do ich výtvarných dielní je možné v sobotu v mestách a obciach regiónu a to v Modre, Pezinku, Limbachu, Stupave, Bratislave, Častej, v Šenkviciach, vo Vinosadoch, vo Viničnom, v Budmericiach a vo Svätom Jure.

Aj túto sobotu sa spolu s rodinou môžete vybrať do Gazdovkej dediny Abeland. Deti sa od rána budú môcť zahrať, vyskúšať novú lanovku, moržovať kukuricu či kŕmiť zvieratká. Navarené budú domáce dobroty a teplý čaj.

V sobotu a v nedeľu sa na Tyršovom nábreží koná Jesenný piknik. Ochutnať budete môcť výborné jedlá, ochutnať víno a pivo a to pri dobrej hudbe s Vašimi priateľmi.

Šikovné ruky slovenských ludzí je podujatie, na ktorom nájdete šikovných slovenských výrobcov, kvalitné produkty, či dobroty pre malých i veľkých. Príďte v sobotu a v nedeľu do Malaciek nakúpiť krásne a inšpiratívne veci.

Športoví nadšenci sa môžu pripraviť na nedeľu, kedy budú môcť zdolať Dračí kros. Na výber budú trate pre dospelých i deti a okrem behu sa budú môcť tešiť aj na chutné jedlo a zábavné aktivity.

Vyberte sa na vychádzku do krásnej prírody a popri tom zistite kto boli Huncokári  čím sa živili. V nedeľu v Modre – Zochova chata sa bude konať prehliadka Po stopách horských ľudí, čím budete mať možnosť dozvedieť sa niečo viac našom regióne.

Viac podujatí nájdete na stránke www.gob.sk