Najväčší česko – slovenský open air festival CIBULA FEST hlási prvé mená. Po uplynulom ročníku, ktorý bol najlepší v jeho histórii, si organizátori uvedomujú, ako vysoko bola postavená latka a len 3 mesiace po jeho skončení už finalizujú obsadenie. Medzi prvými potvrdenými interpretmi je česká hudobná legenda, tiež stálica uplynulých ročníkov, ale aj nováčikovia, ktorí sa už udomácnili na českej a slovenskej hudobnej scéne. 

CIBULA FEST 2024 sa uskutoční už tradične v pohraničnom pásme Českej a Slovenskej republiky na letisku v Holíči a oslávi už svoje 15. narodeniny. Na nadchádzajúci ročník festivalu pripadol tentokrát dátum 18. – 20. 7. 2024. Podujatie tak bude opäť trojdňové, no oproti ročníku 2023, začne už vo štvrtok. Najväčším ťahákom spomedzi prvých potvrdených interpretov je česká hudobná legenda Michal David, ktorý sa do Holíča vráti po ôsmich rokoch, kedy na letisku absolvoval samostatný koncert s takmer 10-tisícovou účasťou a na letisko priletel súkromnou helikoptérou. Na CIBULA FESTe tak budúci rok absolvuje svoju premiéru. Tú si odkrútia aj český pesničkár Pokáč a „slovenský Avicii“ Mark Dann, ktorý v uplynulých rokoch zásobuje rádiový éter jedným úspešným hitom za druhým. Rovnako ako Michal David sa po ôsmich rokoch do Holíča vracia aj HEX, tentokrát však už so spevákom Petrom Šarkanom Novákom, ktorý pred dvomi rokmi v kapele plnohodnotne nahradil zosnulého Ďuďa a určite odpália aj ich najväčší hit tohto roka, Pomaranče z Kuby. Už tretí rok za sebou si svoje miesto vo festivalovom programe zaslúžila aj kapela Mirai, ktorá v Česku valcuje hitparády a vypredáva niekoľkotisícové koncerty. Svoju tretiu účasť v histórii festivalu zaknihuje aj posledná kapela z prvej porcie ohlásených interpretov, akustický fenomén z Českej republiky, Jelen.

„Veľmi dobre si uvedomujeme, že po tak silnom ročníku, akým bol ten uplynulý, nemôžeme našim návštevníkom priniesť nič menšie. Preto už prvá porcia, ktorá je len ochutnávkou toho, čo pre nich pripravujeme, naznačuje, že ročník 2024 bude minimálne tak silný, ako ten nedávno skončený. Navyše, CIBULA FEST oslávi 15. ročník svojej existencie, preto musí byť naozaj výnimočný. Pripravujeme niekoľko noviniek a ešte viac skvalitníme služby a pobyt návštevníkov na našom festivale. S ohlásenými prvými kapelami tiež spúšťame presne na jeden mesiac predpredaj vstupeniek za extrémne priaznivú cenu, ktorá sa bude následne zvyšovať,“ prezradil organizátor Vladimír Chrenka.

Medzi ďalším plánovaným hudobným programom bude mať zastúpenie špička českej aj slovenskej rockovej scény, jeden exkluzívny koncert, ale tiež raperská hviezda a ďalší interpreti, ktorí patria medzi špičku vo svojich krajinách. CIBULA FEST 2024 tak bude opäť výnimočný.  

Vstupenky za špeciálnu cenu je možné kúpiť v sieti Predpredaj.sk. Viac info na www.cibulafest.eu.

.